Wda jest jedną z bardziej malowniczych rzek które obsługuje nasza firma ‘’Kajax’’. Płynięcie tą rzeką przynosi dużo nie zapomnianych wrażeń związanych z wspaniałymi widokami jak i obcowaniem bezpośrednio z przyrodą. Jest to odcinek który liczy ok. 23 km, zaczyna się w Lipuszu a kończy we Wdzydzach Kiszewskich. Czas płynięcia tym odcinkiem zależy od woli klienta, gdyż jest praktycznie nieograniczony. Płynięcie szybszym tempem to czas ok. 5-6 godzin, a tempem wolniejszym z większą ilością przerw to od 5-8 godzin.

Na rzece znajdują się wszelakie przeszkody w postaci drzew powalonych przez bobry, ale są one do pokonania praktycznie nie wychodząc z kajaka.

W rzece znajdują się różne gatunki ryb, ptaków (kaczki, łabędzie itp.), przy spokojnym płynięciu kajakiem można je podziwiać z całkiem bliskiej odległości. Na trasie tej znajdują się 4 punkty odbiorcze kajaków wraz z klientami. Ogólne objaśnienie szlaku nastąpi przed wypłynięciem gdyż otrzymasz od nas szczegółową mapkę trasy.

Odcinek ten jest bardzo przyjazny pod względem trudności dla początkujących jak i dla zawansowanych kajakarzy.

Warto jeszcze dodać że, gdy pokonamy połowę trasy wpływamy na malownicze jezioro ‘’Schodno’’ gdzie znajduje się pierwszy punkt odbioru kajaków jak i pole biwakowe oraz kąpielisko.

Jeszcze jedną ciekawostką jest że na końcu szlaku czyli w stanicy PTTK Wdzydze znajduje się nowo powstała wieża widokowa.

. Age of Discovery by Microgaming

Between levels of https://pro-essay-writer.com/ severe undervaluation and overvaluation