Spływy kajakowe - rzeka WDA

Trasa - Lipusz-Wdzydze

Zacznij przygodę z rzeką Wdą. Pokonaj najczęściej wybieraną trasę!

Zadzwoń
Zdjęcie z lotu ptaka punktu startowego firmy Kajax, który znajduje się w Lipuszu. Widoczne osoby, które przygotowywują się na lądzie do wypływania. W tle rzeka, oczko wodne znajdujące się na podwórku, przyczepa campingowa pod drzewem i sporo kajaków

Trasa kajakowa rzeką Wdą to idealny wybór na start

Płynięcie tą rzeką przynosi dużo nie zapomnianych wrażeń związanych z wspaniałymi widokami jak i obcowaniem bezpośrednio z przyrodą.
Jest to odcinek który idealnie nadaje się dla osób zaczynających swoją przygodę ze spływami kajakowymi. Na rzece znajdują się wszelakie przeszkody w postaci drzew powalonych przez bobry, ale są one do pokonania praktycznie nie wychodząc z kajaka.
Czas płynięcie trasą z Lipusza do Wdzydz Kiszewskich, która wynosi około 23km wolniejszym tempem wynosi około 7h, natomiast szybkim tempem w okolicach 5 godzin.
W rzece znajdują się różne gatunki ryb, ptaków (kaczki, łabędzie itp.), przy spokojnym płynięciu kajakiem można je podziwiać z całkiem bliskiej odległości.
Warto jeszcze dodać że, gdy pokonamy połowę trasy wpływamy na malownicze jezioro ‘’Schodno’’ gdzie znajduje się pierwszy punkt odbioru kajaków jak i pole biwakowe oraz kąpielisko.

Mapa

Cennik spływu kajakowego - 1 dzień

 • Poniedziałek-piątek: 45zł/os

  Kajak 2 osobowy 90zł

 • Sobota-niedziela: 50zł/os

  Kajak 2 osobowy 100zł

 • Poniedziałek-niedziela: 70zł/os

  Kajak 1 osobowy 70zł

Informację szczegółowe

 • Czas spływu: 7h

 • Długość odcinka: 23km

 • Poziom trudności: Łatwa

 • Przeszkody: Średnie

Cennik spływu kajakowego - kilka dni

 • Poniedziałek-Niedziela: 40zł/os

  Kajak 2 osobowy 80zł

 • Poniedziałek-Niedziela: 70zł/os

  Kajak 1 osobowy 70zł

Zdjęcie z lotu ptaka punktu startowego firmy Kajax, który znajduje się w Lipuszu. Widoczne osoby, które przygotowywują się na lądzie do wypływania. W tle rzeka, oczko wodne znajdujące się na podwórku, przyczepa campingowa pod drzewem i sporo kajaków

Dodatkowe informacje odnośnie spływów

Sprzęt dodatkowy, czyli kamizelki asekuracyjne, wiosła i inne drobne akcesoria są wliczone w cenę.

Dodatkowy transport kajaków lub uczestników spływu np. na inne dodatkowe miejsca rozpoczęcia spływu lub po jego ukończeniu to koszt około 2.00 zł za 1 km.

Przy transporcie powrotnym tylko kierowców i sprzętu cena za spływ kajakiem dwuosobowym w weekend zostanie obniżona do 45zł!

Nasza firma dysponuje darmowym całodobowym parkingiem strzeżonym.

Po zakończeniu spływu jest możliwość zorganizowania przez firmę KAJAX za dodatkową opłatą małej przekąski w postaci Grilla. Po zakończeniu spływu w siedzibie firmy KAJAX.

Dla stałych klientów oferujemy rabat do uzgodnienia. W zależności od liczby wypożyczonych kajaków..